קידום אתרים - דוראן שירותי אינטרנט > קידום אתרים מקצועי

כיצד מבדילים בין קידום אתרים מקצועי לבין קידום אתרים חובבני?

איך אפשר להבטיח שהכסף שיוצא על קידום אתרים אינו מונח על קרן הצבי?

למה כדאי לשכור חברת קידום אתרים מקצועית, ואיך לזהות אחת כזאת כשפוגשים בה?

שוק קידום האתרים, הינו שוק שצמח מהמציאות בצורה מרתקת. בראשית היו מיליונים של אתרים ברחבי האינטרנט, ורק לאחר זמן מה הגיעו מנועי החיפוש, ובהם גוגל, וניסו לקטלג אותם בצורה הטובה ביותר עבור הגולשים. האלגוריתם שפותח, בשביל שכל הקשת שאילתה במנוע החיפוש תייצר תוצאות רלוונטיות, הלך והתפתח, והפולחן סביבו נעשה עבודת מחקר של ממש. מה שקרה בעצם, הוא שכל בעלי האתרים התחילו לנסות להתאים את עצמם למנועי החיפוש בשביל להיות מוצגים כמה שיותר גבוה.

מן הסתם, שום מנוע חיפוש לא היה רוצה לגלות את האלגוריתם שלו, מכיוון ובעלי האתרים היו יכולים לנצל לרעה, ולבצע את המניפולציות המתאימות בכדי להטות את התוצאות לטובתם… והדבר הזה גרם לאנשים רבים לחקור, ע"י ניסוי וטעייה, ולגלות את הגורמים המשפיעים בהחלטתם של מנועי החיפוש. כצפוי, התחילו הדיונים והוויכוחים לגבי הגורמים המשפיעים, נוצרו אסכולות, וגם… איך אפשר שלא – קמו מקדמי אתרים עם כובעים לבנים, ומקדמי אתרים עם כובעים שחורים.

כל אחד יכול להגיד 'אני מקדם אתרים', אבל האם אתה מסוגל לעמוד מאחורי זה בתחום תחרותי באמת?

במצב הנוכחי בשוק, כל אדם יכול לקרוא מאמרים ולהתייעץ בפורומים בתחום הקידום, ולבצע את הפעולות הבסיסיות, שגם מן הסתם ייראו את שינויים כלשהם בדירוג האתר שלו. הדרך מכאן ועד הפיכת התחום לשוק של ממש היתה קצרה. כיום יש בארץ מעל ל-1,000 אנשים שיהיו מסוגלים לבקש כסף עבור 'קידום אתרים', לאו דווקא תמיד בטוח שהם יודעים לעומק מה הם עושים.

לא פעם בעבודתנו אנו נתקלים באנשים ששילמו כסף, ולא קיבלו את המוצר שהגיע להם. לפעמים בגלל שהשוק בו הם נמצאים תחרותי מאוד ומקדם האתרים הקודם לא הצליח לעמוד במילה שלו, לפעמים אפילו זה מגיע למצב שאתרים כלשהם מקבלים עונש בגלל שימוש בשיטות פסולות – לאו דווקא ביודעין, דבר שעושה את המצב לחמור עוד יותר.

אז איך מזהים חברת קידום אתרים מקצועית?

חברת שעושה קידום אתרים מקצועי, תתכנן מראש את העבודה לתקופה של כ-8-12 חודשים מראש. בפגישות העבודה יהיו דיבורים על האסטרטגיה שתינקט, ולא על העקרונות לקידום אתרים (אותם אפשר לקרוא במאמרים המופצים לכל דורש באינטרנט), חברה שכזו תוציא גם הצעת מחיר מכובדת ולא תשרבט הסכם במייל, העיקר לקחת את הכסף מהלקוח…

חברה אשר יודעת לבצע קידום אתרים מקצועי, וודאי יש לה לקוחות מספר, אשר אותם היא מקדמת בביטויים בהם התחרות גדולה, ועדיין יהיו לה תוצאות טובות. ביטויים בעלי שלוש מילים (מחשב נייד חזק) או ביטויים גיאוגרפיים יתר על המידה (מכונות כביסה בצהלה) אינם מעידים על כלום…

חברת קידום אתרים מקצועי, מתייחסת לפרויקט כלשהו, כמו כל משרד שיווק, או יחסי ציבור. מלבד האסטרטגיה אשר מתוכננת ומבוצעת לאורך זמן, יש להתפתח ולהרחיב את מעגל הביטויים והשווקים שבהם האתר עוסק מידי שנה. לרוב חברה או אדם שאינם מקצועיים, מסתפקים בלהגיע לעמוד הראשון בביטוי כלשהו, ואז ממשיכים לגבות כסף על אותה הצלחה מלפני כמה חודשים…

מסלול הכשרה מקצועי למקדמי אתרים

עם התפתחות השוק, הופיעו קורסים. אנשים בעלי ניסיון רב ומוכח בתחום קידום האתרים, החלו להעביר הכשרות על מנת ליצור איזון בשוק. עקומת הצריכה גדלה מאוד, בעוד היכולת של השוק לספק את התוצאה לא היתה תואמת, והקורסים בהחלט שיפרו את המצב בהרבה. לא רק מכיוון שנולדו עוד נותני שירות, אלא מכיוון שאחוז המאוכזבים החל לרדת. תחום קידום האתרים החל להתמסד כמקצוע. הקורס הראשון שהחל לפעול בארץ היה במכללת ג'ון ברייס, בהנחייתו של ג'קי סוויקיס (ראו עמוד קורס קידום אתרים).

ברור שהרבה יותר עדיף לעבוד עם בוגר קורס, מאשר עם אדם שלא למד מעולם. אך מן הסתם שרצוי לעבוד עם אנשים שהידע שלהם מקיף ויתבטא בכל רמות העבודה שלהם (הסכם העבודה, הדוחו"ת החודשיים, האסטרטגיה, המחקרים, אתר האינטרנט שלהם, וכמובן – הלקוחות שלהם).

בהכשרתם – עובדי חברת דוראן עברו כמעט את כל הקורסים שיש בשוק, קראו אינספור ספרים ומדריכים בתחום, ואף עובדים בשיתוף פעולה עסקי צמוד עם חברת Seo-Simple, שבעליה ג'קי סוויקיס, הוא מקדם אתרים וותיק, ומרצה במכללת ג'ון ברייס.

לסיום, אין קיצורים, אין קונצים, ואין קסמים – קידום אתרים מקצועי לוקח זמן, ותוצאות יציבות  מדברות בעד עצמן.

צרו עמנו קשר

בין לקוחותינו

דוראן שירותי אינטרנט בע"מ - רמז 28 תל אביב - יהודה הנשיא 10 פתח תקווה - ישראל 03-5227221 www.duran-seo.co.il
info@duran-seo.co.il © כל הזכויות שמורות