קידום אתרי מג’נטו ושיווק בגוגל – Magento SEO

קידום אתרי מג’נטו בגוגל יאפשר למוצרים שלכם להופיע במילות חיפוש רלוונטיות על ידי הגולשים ולהביא לכם באופן אורגני וללא תשלום גולשים המעוניינים לרכוש את המוצרים שלכם.

בשביל שגוגל תציג את אתר המכירות שלכם בביטויי חיפוש רלוונטיים ובשביל שהמוצרים שלכם יופיעו בראש התוצאות צריך שמנוע החיפוש יבין שהאתר שלכם אמור להיות מוביל בתחומו ולהופיע מעל לכל המתחרים (שכבר מופיעים שם היום).

איך מקדמים אתר מג’נטו בגוגל SEO ?

בשביל לקדם אתר מג’נטו אנחנו צריכים לבצע אופטימיזציה לשלושה רכיבים:

  1. אופטימיזציה לקוד של מג’נטו
  2. אופטימיזציה לתכנים והמידע על המוצרים
  3. קישורים חיצוניים ויח”צ מבוסס SEO

אופטימיזצית קוד לקידום SEO של אתר מג’נטו

מערכת מג’נטו אינה מערכת רגילה המציגה את המוצר בכתובת האינטרנט הייעודית שלו – למערכת מג’נטו יש המון רבדים ואפשרויות מכירה מתקדמות (כולל Multi-Views, Multi-Language, או Multi-Filters) המציגות את עמודי הקטלוג ועמודי המוצרים באופן דינאמי (Dynamic URL). כידוע, גוגל אינה יכולה לעבוד עם כתובות אתר דינאמיות שכן בגלל שאלה מתחלפות כל הזמן מנוע החיפוש לא ידע איזה כתובת לשייך לאיזה מוצר ולאיזה מילת חיפוש, ובמצב כזה – יעדיף מנוע החיפוש בכלל לא להציג את האתר בשום תוצאת חיפוש. את זה ניתן לפתור בקלות בעזרת תוספי Canonical SEO for Magento המאפשרים לנתב עבור מנוע החיפוש את הכתובת המדויקת של כל מוצר וכל מילת חיפוש.

זוהי דוגמא אחת לאופטימיזצית קוד הנדרשת בשביל לשפר ולקדם את האתר במנוע החיפוש גוגל, ישנם עוד מספר רב אלמנטים שהם בגדר “חובה” לטיפול מיידי במערכת מג’נטו אחרת מנועי החיפוש לא יוכלו בכלל לסרוק, שלא לדבר על להציג במקומות ראשונים בביטויים תחרותיים.

אופטימיזציה לתכני המוצרים ונתונים עשירים – Magento Rich Snippets SEO

לאחר שטיפולנו בליבת הקוד ווידאנו הרובוטים של מנועי החיפוש יכולים לסרוק את האתר ועמודי המוצרים כהלכה, עלינו לפתח מנגנונים עם המידע של המוצרים בשביל להציג אותם בצורה אידיאלית למנועי החיפוש.

ישנם מספר רב של תגיות תוכן (Title, Description, Alt, Lang ועוד) אשר דורשות התאמה ייעודית לכל מוצר ואלה הם הדברים ההכרחיים ביותר, אולם יש גם רכיבי קוד מתוחכמים המאפשרים למנועי החיפוש להציג את התוצאות והמוצרים בתצורה עשירה יותר (Schema.Org Structured Data Rich Snippets) וכך לגרוף קליקים רבים יותר מכיוון והתוצאה נראית עשירהף גדולה ועם המון פרטים לעומת המתחרים.

תוצאות עשירות יכולות לכלול תמונות, כוכבים (ביקורות גולשים), מחיר, שם מותג ועוד אלמנטים נוספים וגוגל בוחרת להציג אותם רק אצל אתרים אשר נחשבים בעלי סמכות גבוהה יותר מהמתחרים.

קידום אתרי מג’נטו באמצעות קישורים ויח”צ

ניתן להגיד בצורה גסה כי אם יש שני אתרים אשר ביצעו אופטימיזצית קוד ואופטימיזצית תוכן מושלמת ובאותה רמה בידיוק – גוגל תציב במקום גבוה יותר את זה שיש מסביבו יותר יח”צ, או “רעש” באינטרנט, כלומר – מי שיש יותר אתרים שמקשרים אליו הוא האתר הסמכותי יותר בעיני גוגל.

שהרי ברורה העובדה כי חנות אינטרנטית שאף אחד לא מדבר עליה בשום פורום ולא נכתבה עליה שום כתבה בשום מגזין אינטרנטי, היא פחות חשובה ופחות סמכותית מחנות מכירות שיש עליה סקירות באתרי המדיה הגדולים בארץ, שבפורומים באינטרנט מספרים כמה המוצרים שלה איכותיים ושהרשתות החברתיות שלה מלאות בעוקבים ובלייקים. ככה בידיוק עובד גוגל וככה בידיוק עובד קמפיין קידום אתרי מג’נטו באמצעות קישורים.

אנו בדוראן מתמחים בקידום אתרים באופן כללי, ובקידום אתרי מג’נטו עם התמחות בשיווק ממוקד מכירות במנועי חיפוש.

קידום חנות מג’נטו במערכת גוגל שופינג – Google Shopping

מערכת גוגל שופינג מאפשרת לבעלי חנויות לשווק את המוצרים שלהם במילות חיפוש – ישירות בגוגל. מערכת גוגל שופינג מציגה בכל מילת חיפוש את המוצרים האטרקטיביים ביותר מבין הסוחרים הקיימים במערכת ואתרי סחר המשתמשים בפלטפורמת שופינג מדווחים תמיד על עליה מאסיבית במכירות מהאתר.

בשביל להקים קמפיין בגוגל שופינג לחנות מג’נטו נדרשת יצירת ממשק התחברות בין מערכת המג’נטו למערכת גוגל שופינג – בכדי שניתן יהיה להציג באופן דינאמי את כל המידע על המוצרים ישירות במנוע החיפוש במילות חיפוש. מנוע שופינג יכול להכיל את המחיר, מחיר המבצע, מחיר המשלוח, המותג, התמונה, השם ומידע נוסף על כל מוצר. רצוי שממשק ההתחברות בין מערכת שופינג לאתר המג’נטו יהיה דינאמי ויוכל להתעדכן אוטומטית במקרים של מבצעים או שינוי מחיר.

מערכת גוגל שופיג יכולה להתחבר בצורה מהודקת מאוד לאתר המג’נטו וכך תהיה תקשורת מיידית לעדכון על כל מכירה – שיפור מערך התקשורת בין האתר לגוגל שופינג מאפשר למנועים של גוגל להביא למפרסמים בשופינג יותר ויותר מכירות בעלויות משתלמות. עלויות הפרסום במערכת שופינג מחושבות בתשלום פר קליק, אך ניתן לנהל קמפיינים מתוחכמים עם אוטומציות שיניבו עלות פרסום נמוכה פר עסקה ותשואה גבוהה במיוחד על עלויות הפרסום.

קידום SEO של אתרי מג’נטו הוא ההתמחות שלנו, צרו איתנו קשר עוד היום – 03-5227221

שאלות ותשובות בנושא קידום אתרים, מג’נטו ושיווק בגוגל

אופטימיזצית קוד ובניית קישורים לאתר מג’נטו – איך עושים זאת נכון?


מערכת מג’נטו הינה מערכת מתקדמת ומורכבת, ולכן דורשת אופטימיזציה נכונה ומקצועית במספר פרמטרים בסיסיים. ראשית, המערכת מחזיקה בכתובת דינאמית ומשתנה המקשה על מנוע החיפוש את שיוך המוצר לביטוי המפתח. מסיבה זו נדרשת אופטימיזצית קוד שתאפשר למנוע החיפוש לנתב את דרכו לכל מוצר ומילת מפתח בחיפוש הגולש. בנוסף, נדרשת אופטימצית תוכן שוטפת ויסודית, בעיקר של תגיות תוכן הקשורות במוצרים. ולבסוף – בניית קישורים מהימנים לאתרים מובילים, ואף הקמת קמפיינים ליח”צ לאתר הסחר ברשתות החברתיות ובפורומים נבחרים.

האתר עבר אופטימיזציה לאחרונה. האם ישנן דרכים נוספות לקדמו בגוגל?


ובכן, נכון שחשוב מאוד להשקיע בלחם והחמאה של SEO – כלומר, בפרמטרים הטכניים הבסיסיים שיקפיצו את האתר שלכם גבוה במנוע החיפוש. עם זאת, יש לנו שפנים נוספים בכובע בשבילכם. אחד מהם הוא קידום האתר במערכת הקניות של ‘גוגל שופינג’. מערכת זו מתחברת בצורה מהודקת לאתר המג’נטו שלכם ומאפשרת לכם להציג את המוצרים הנמכרים באתר באופן דינאמי ומושלם לביטויי החיפוש של הגולשים. עלות פרסום המוצרים במערכת גוגל שופינג מבוססת על תשלום פר קליק, אך מביאה לעלייה משמעותית במכירות האתר, וכמובן – לקידומו גבוה יותר במנוע החיפוש.

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל