AMP – עמודי אינטרנט מואצים (Accelerated Mobile Pages)

AMP – פיתוח אתרי אינטרנט שנטענים במהירות האור

עמודי האינטרנט המהירים ביותר – גם לנייחים וגם לניידים.

רוצים גם אתם ציון מהירות של 90 ומעלה? צרו איתנו קשר כדי שנוכל להקים לכם אתר אינטרנט שנטען במהירות האור.

AMP הוא השם של שפת קידוד HTML בספריית קוד פתוח שמאפשרת לאתרים להיטען במהירות האור. בעזרת טכנולוגיה חדשנית זו הגלישה במנוע החיפוש ומעבר ממנו לאתרי AMP מספקת חוויה שנדמית כאילו האתר כבר קיים בגוגל ורק נפתח עבורינו, במכת ברק, מיידית בדפדפן (חוויה שמועצמת בגלישה וחיפוש מטלפונים ניידים). בהשוואה בין אתר AMP לאתר רגיל נדמה כי האלמנטים באתר רגיל נטענים לאט לאט על המסך, כך שבעצם האתר מופיע שבור, בחתיכות, ולאט לאט בונה את עצמו מחדש.

יתרונות AMP ומהירות גבוהה בטעינת אתרים

AMP היא טכנולוגיה חדישה שמייצרת עבור האתרים שמשתמשים בה מספר רב של תוצאות בפרק זמן קצר:

  1. מהירות טעינת אתר “במהירות האור” עבור גולשים
  2. ציון מהירות גבוה במיוחד עבור מנועי החיפוש
  3. הצגה מועדפת (Rich Snippets Element) במנועי חיפוש (אייקון של ברק – Lightning Speed)
  4. קפיצה משמעותית במיקומים בתוצאות החיפוש במובייל
  5. הוספה של מקורות תנועה (כמתועד בכלי מנהלי אתרים של גוגל)
  6. אפשרות לתצוגה במספר רכיבים במנוע החיפוש באותו ביטוי (Stories, Articles, Non-Righ results)
  7. יעילות בהצגת נתוני מידע עשירים (Schema.Org Structured Data Formats)

Google AMP Project – פרויקט AMP של גוגל – AMP.DEV

כל ענקיות האינטרנט אצות במרדף להפוך את האינטרנט למהיר יותר. אמאזון עם שירותי הענן, פייסבוק ממוקדת במובייל מכיוון וכל שכל הטראפיק שלה מגיע משם, וגם מייקרוסופט Azure מאפשרת שרתי CDN כדי לטעון מידע מהר יותר למנוע החיפוש בינג (Bing).

גוגל יצרה את פרויקט AMP ב-2015 בשביל להתחרות ברכיב Facebook Instant Articles של המתחרה פייסבוק עם רכיבי סיפור (Story) משלה, אך עד במהרה תפסה הפרויקט – AMP Project של גוגל דומיננטיות כה רבה עד שהחלה הביקורת (המוצדקת משהו) שגוגל ממשיכה “לבלוע” את כל האינטרנט. כיום, פרויקט AMP (AMP project) פועל תחת “ריבונות קהילתית פתוחה” (Open Governance  Model).

AMP שיפור מהירות טעינה עוזר לא רק לקידום במנועי חיפוש

מה שידוע לענקיות האינטרנט הוא דבר מאוד פשוט. מהירות הטעינה של אתרי אינטרנט היא אחד האלמנטים המשפיעים ביותר בחווית המשתמש. כלומר, AMP וטכנולוגיות לשיפור מהירות הטעינה מסייעים לנו בעלי האתרים בכל הקשור לקידום אתרים והגעה למיקומים גבוהים במנוע החיפוש, אך גם, ואולי בעיקר, אלה מסייעים ליכולת של הגולשים לתפקד באתר בהגיעם אליו ולבצע בו את הפעולות שלשמן יצרנו את אותו אתר מלכתחילה.

יש להדגיש חזור והדגש כי אתרים עמוסים שנטענים לאט מאוד במכשירי אלפון מתקדמים, עלולים שלא להיטען במכשירי טלפון ניידים שאינם חדישים. סטטיסטיקות מראות כי למעלה מ-60% מהאוכלוסיה משתמשת בטלפון נייד ישן יחסית, מוגבל ואיטי. לרוב מערכות ההפעלה של הטלפונים הללו מאוד מיושנות והדפדפנים בגירסאות נמוכות ואתרי האינטרנט לא נטענים מהר עד כדי לא נטענים בכלל. כשמגיע גולש עם טלפון ישן לאתר אינטרנט איטי, לרוב אותו גולש פשוט יחזור אחורה למנוע החיפוש ויפנה לקבל את שירותיו מהאתר הבא ברשימה שמציג לו גוגל.

כך מפסידים לקוחות.

AMP WordPress – בניית תבניות וורדפרס AMP

AMP Project שחרר לקהילה תוסף וורדפרס שמהווה תשתית עבודה יעילה עם הספריות של AMP בכדי ליצור תבנית שעובדת עם גירסאת AMP, ובשביל ליצור תבנית שעובדת רק עם AMP ללא גירסה רגילה ובכך להציג תוכן AMP גם למחשבים נייחים (Desktop/Laptop). שימוש ברכיבי AMP באופן אבסולוטי ללא שימוש ברכיבי תצוגה רגילים מאפשר להשיג תאוצת טעינה במהירות האור גם למחשבים נייחים, בכך גם להעלות את חווית הגלישה בכמה דרגות במחשבים נייחים וגם לקבל ציון מהירות גבוה במנוע החיפוש למחשבים נייחים.

תוסף AMP הרשמי לוורדפרס, מבית היוצר של פרויקט AMP הרשמי AMP.Dev מהווה תשתית מעולה להתממשקות עם כל רכיבי הקוד של וורדפרס בקלות ובעצם כמעט ולא ניתן, או מיותר לבנות אתר וורדפרס AMP ללא שימוש בתוסף הזה.

בשלוש השנים האחרונות, עם התרחבות התצוגות של AMP ברכיבי חיפוש רבים החלה דוראן להתמחות בפיתוח AMP לוורדפרס – גם אתרים, גם דפי נחיתה, גם גירסאות וגם AMP למערכת ווקומרס לאתרי מכירות – AMP For Woocommerce.

התוסף הוא רק תשתית, הוא לא עושה את העבודה במקום מתכנת האתר ולאחר התקנת התוסף נדרשות המון התאמות כדי לבנות מחדש את תבנית האתר על גבי טכנולוגית AMP (בין אם כגירסה או כאתר שלם שבנוי רק על AMP). בזמן שרוב המתכנתים ומפתחי האתרים מתקינים את התוסף הרשמי ולא מעמיקים את העבודה ומפתחים ומעצבים את ה-AMP, האתר לרוב מוצג בצורה מאוד בסיסית ודיי עלובה. במקום להשתמש בטכנולוגיה ולהשקיע את השעות הנדרשות בשביל להביא אתה אתר לרמת נראות גבוהה, אלה מסתפקים בהתקנה בסיסית שמציגה אתר ללא עיצוב, כאילו הסירו את כל האלמנטים והשאירו רק את התוכן.

הסיבה היא שתשתית ה-AMP היא קצת מורכבת לפיתוח, ודורשת סבלנות ואינטיליגנציה כדי למצוא פתרונות יצירתיים.

חווית משתמש בעמודי AMP

כל הטוב של AMP מגיע עם “אבל” כלשהו. יש אבל, אבל התשובה לשאלה האם זה אבל קטן או גדול מאוד תלויה ברמת המומחיות של המתכנת שעובד בפרויקט.

ההסבר לכך, הוא שחלק מרכזי ממה שגורם לטעינת אתר איטית הוא אלמנטים עם מורכבויות תנועה ואפקטים. אם התכנים בעמוד כלשהו נכנסים באפקטים לתוך המסך בגלילה או התפריטים גולשים בצורה איטית ועם אפקטים עיצוביים לדפדפנים יקח כמה שניות כדי לטעון את כל הדברים הללו. רק אחרי שכל האלמנטים כולם “יורדים” (Download) באמצעות רוחב הפס של האינטרנט במחשב (נייח או נייד או מובייל) – רק אז יוכל הגולש להשתמש בכל מה שהוא רוצה ולראות את האפקטים זזים ונוצרת החוויה הנדרשת. מגבלת המהירות היא מגבלת רוחב הפס, ומגבלת חדישות המכשיר, ומערכת ההפעלה שלו, וגירסאת הדפדפן. יש יותר מידי צמתים בהם יש אינטרנט איטי ואי אפשר להחליף את כל המחשבים הנייחים והניידים והטאבלטים והמוביילים. איך AMP מתגברת על זה? מבטלת את כל האלמנטים האלה ולא מאפשרת שימוש בהם. AMP מכריחה את מפתח האתר למצוא דרכים יצירתיות לספק חוויה מדהימה במהירות האור.

בגלל שרכיבי צ’אט, תנועתיות גבוהה בניווט ותפריטים, אפקטים ברקע האתר וסליידרים של תמנות כולם לא ניתנים לפיתוח על גבי AMP – אנחנו, בדוראן מצאנו אלטרנטיבות יצירתיות כדי שחווית הגלישה באתר שלנו תהיה נעימה וממוקדת מטרה. לנו יש אתר AMP שלם, ללא גירסה רגילה, והוא מקבל ציון מהירות של 90-99 לנייח/מובייל מתוך 100 (!) בכלי הרשמי של גוגל (לחצו ובדקו בעצמכם).

את הצ’אט החלפנו בווצאפ, עיצבנו מחדש את התפריטים, בנינו סליידרים למאמרים שעובדים טוב עם AMP והכנסנו רכיבים מעניינים לגולשים (כמו תמונות מידע, תיאורי מקרה ושאלות ותשובות בעיצוב ייחודי). לא התפשרנו על החוויה ועדיין השגנו אתר AMP מושלם שממקד את הגולשים למטרה אחת – יצירת קשר עמנו.

רוצים גם אתם אתר או תבנית AMP – צרו איתנו קשר – 03-522-7221

שאלות ותשובות בנושא AMP

מהם היתרונות הבולטים של AMP?


AMP הינה טכנולוגיה חדשנית ביותר המאפשרת לאתרים ומערכות ווב טעינה במהירות האור. המעבר ממנוע החיפוש לאתר המשתמש AMP מתרחשת כהרף עין, לעומת אתרים שאינם משתמשים ב AMP, הנטענים באיטיות רבה יותר ונדרשים לבנות עצמם במקטעים הפוגעים בחווית הגולש. אחד היתרונות הבולטים ביותר של AMP, לצד רבים אחרים, היא היכולת להקפיץ גבוה מאוד את האתר במנועי החיפוש, היות ומהירות הטעינה הינה בין הפרמטרים החשובים ביותר לגוגל כיום.

עד כמה חשוב לי להתקין תוסף AMP באתר הוורדפרס שלי?


תוסף AMP הרשמי לאתרי וורדפרס מהווה תשתית מעולה להתממשקות עם כל רכיבי הקוד באתר, ולמעשה הינו חיוני ואינטגרלי בבנייתו. עם זאת, חשוב לזכור כי התקנת התוסף מהווה תשתית בלבד ואינה נועדה להחליף את עבודת הפיתוח של מתכנת האתר. לאחר התקנת התוסף נדרשות התאמות מסוימות לתבנית האתר על גבי טכנולוגיית AMP. דוראן מתמחה בפיתוח AMP לוורדפרס – לרבות אתרים, דפי נחיתה, וכן גרסות AMP לאתרי סחר ו-WooCommerce.

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל