כיצד תמנעו כפילות תוכן באתרכם ? – כפילויות Description

תוכן העניינים 1. מבוא 2. סממנים מובהקים 3. כפילויות Title 4. כפילויות Description   בקטע הקודם למדנו כיצד לזהות כפילויות בכותרות העמודים והנזקים הנגרמים כתוצאה מטיפול לקוי בהם, בקטע הקרוב נדבר על נושא כפילויות “תיאור דף” או Meta Description. בואו נשוב ונבחן את אותו צילום מסך שוב :     כעת נתמקד בפסקה הקצרה שמתחת […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. סממנים מובהקים
3. כפילויות Title
4. כפילויות Description

 

בקטע הקודם למדנו כיצד לזהות כפילויות בכותרות העמודים והנזקים הנגרמים כתוצאה מטיפול לקוי בהם, בקטע הקרוב נדבר על נושא כפילויות “תיאור דף” או Meta Description.

בואו נשוב ונבחן את אותו צילום מסך שוב :

 

 

כעת נתמקד בפסקה הקצרה שמתחת לכל כותרת עמוד הנקראת גם “תיאור דף” או “תיאור עמוד” או בשפה המקצועית Meta Description. שדה זה אמור להיות תיאור ייחודי לכל דף אשר יוצג בתוצאות החיפוש כאשר אתם עורכים חיפוש, הוא אמור לספק מעין תקציר מגרה שימשוך אתכם להיכנס.

במקומות המודגשים אנחנו יכולים לשים לב על אותו תיאור שחוזר על עצמו בכל הדפים. ויש עוד דגש מעניין ספציפית בדוגמה זו שנתייחס אליו גם.

כפילות של תיאור דף הינו נושא לא פחות חשובה מאשר כפילות TITLE ויש להתייחס אליה באותו כובד ראש. ישנה נטייה לבעלי אתרים רבים לא לייחס לכפילות מסוג זה חשיבות רבה אך היא מקשה גם על מנוע החיפוש להתייחס באופן אובייקטיבי ולכלול כמות דפים מרבית ככל האפשר מתוך האתר שלכם באינדקס של גוגל ולגרום לכם במילים פשוטות להפסד גולשים פוטנציאלים.

עוד דבר מעניין להתייחס אליו ספציפית בדוגמה זו: שימו לב מה כתוב בתיאור “לוחות מקומיים, דף הבית, אתרים מקומיים, אינדקס עסקים…. הוד השרון”

אם תיכנסו לתוך האתר תשימו לב שמדובר בתפריט העליון הראשי של האתר. מדוע זה קרה ?
ובכן כאשר אינכם מזינים meta description לעמוד בכלל, גוגל חייב למצוא משהו אחר להציג ואז הוא פשוט עובר על הדף ומחליט לבד מה נראה לו הכי רלוונטי מכל מה שהוא מוצא, במקרה שלנו, החליט העכביש לקחת חלקים מהתפריט הראשי.

אי הזנה של “תיאור דף” תוביל לשני נזקים, האחד הוא כמובן כפילות תיאורים כפי שאנחנו רואים בתמונה והסרה של תוצאות ממנוע החיפוש. והשנייה היא שתיאור לא שיווקי מספיק יגרום לפחות אנשים להקליק על האתר שלכם.

 

הצעות לפיתרון :

אם יש לכם אתר קטן תעברו על כל הדפים ודאגו להזין תיאור דף ייחודי לכל עמוד, בתיאור כתבו בקצרה מה העמוד מציע לגולש בצורה המעניינת והאטרקטיבית ביותר שאתם מסוגלים להגות.

במקרים של אתרים גדולים מדיי מכדי לעבור על כל הדפים בצור ידנית יש ליצור תבניות אוטומטיות בעזרת המתכנת של האתר ובליווי מקדם אתרים מקצועי.

בהזנה של תכנים חדשים לאתר תמיד הקפידו להזין תיאור דף ייחודי.

לסיכום למדנו את הגורמים הקלאסיים לכפילויות הנפוצות. למידע נוסף על בעיה של כפילות כתובות באתר אתם מוזמנים לצפות בהסבר של מאט קאטס על הנושא, וכמו כן בהדרכה של גוגל בנושא כפילויות תכנים שהועברה ממש בזמן האחרון.

 

<< הקטע הקודם להדרכת וידאו >>

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל