קידום אתרים בפייסבוק

קידום אתרים במקום עמודי אוהדים בפייסבוק

שילוב חכם של כל אפשרויות הקידום האורגני לאתרים בתוך רשת פייסבוק

אומנם בפייסבוק אין מנוע חיפוש, וכשאנו עוסקים בקידום אתרים בפייסבוק אנו בעצם לא עוסקים בקידום שלהם במילות חיפוש (כמו במקרה של גוגל ומנועי חיפוש אחרים) – אך עדיין ישנם אפשרויות רבות לקידום אורגני או קידום ממומן של אתרי אינטרנט ומותגים בפייסבוק.

מבחינות רבות – רצוי מאוד להתייחס לפייסבוק כאל פלטפורמה בה יהיה לנו עדיף לקדם את האתרים שלנו, מאשר את עמודי המותג הקיימים בתוך פייסבוק עצמה. קידום של עמוד אוהדים, מיקוד בתכנים בקבוצות, ואסטרטגיה שיווקית שמכוונת יותר לעורר שיח גולשים לא בהכרח מתאימה לכל מותג בכל מצב. ישנו אופי ספציפי של שירותים או מוצרים שיהיה להם עדיף לכוון את הפעילות השיווקית שלהם כך שתניב יותר לייקים (ועדיף שיהיו אלה אמיתיים, ולא תוצאה של פעילות ספאם רווחת המכונה "חוות לייקים") ואיתם גם שיתופים ושיח בתוך פייסבוק על הנושאים והפוסטים השונים המועלים בו – מכיוון והמטרה של הקמפיין באותה תקופה היא לעורר מודעות לנושא חשוב, לעורר שיח, גם אם קטן ובעוצמה נמוכה, כדי ודווקא כן ליצור אינטראקציה מיידית בצ'אט או בתגובות, אפילו אם בכמויות קטנות מאוד ביחס להשקעה.

ברוב הקמפיינים ארוכי הטווח, המכוונים למטרות של צבירת לקוחות, לידים, הרשמות או מכירות – סביר להניח שעדיף יהיה למותג לקדם את האתר שלו בפייסבוק ולמשוך את גול הגולשים מפייסבוק אליו לאתר, מאשר להתאמץ ולקדם את עמוד המותג שלו בפייסבוק.

קידום אתרים בפייסבוק יכול מלהתבצע במספר צורות – אך העיקרון החשוב, כמו בכל קמפיין שיווק וקידום באינטרנט (בין אם קצר טווח וממוקד תקופה, או ארוך טווח בראייה שנתית) – הוא מדידה מדוייקת של הגולשים המגיעים לאתר, והיעדים אותם הם משלימים (כאמור – הרשמה, יצירת קשר, רכישה וכו').

  • קידום אורגני של אתרים בתוך רשת פייסבוק
  • התאמת האתר למנוע החיפוש של פייסבוק – Open Graph Protocol
  • שימוש נרחב ברכיבי פייסבוק לבעלי אתרים
  • קידום אתרים ממומן בפייסבוק
  • שימוש בכלי פרסום מתקדמים (Marketing and Ad Funnels)
  • צמיחה מתמדת במעורכות בדף האוהדים ובאתר (ללא שימוש ב'חוות לייקים')
דוראן קידום אתרים בפייסבוק

קידום אתרים ממומן בפייסבוק

בזמן שקידום אורגני בפייסבוק משמעותו היא התמקדות בתוכן הגולשים ובטכנולוגיות המחברות את האתר ועמות המותג בפייסבוק – קידום אתרים ממומן בפייסבוק ממזער למינימום את ההוצאות הנדרשות בייצור תוכן מקורי ועשיר ומעביר אותם ישירות לרכישה של פרסום ממוקד ומפולח בצורה גיאונית בממשקי הפרסום החכמים של פייסבוק.

אפשרויות הפרסום בפייסבוק הם רבות ומגוונות: פרסום פוסטים(Sponsored Posts) , פרסום מבוסס לייקים, פרסום מודעות(Facebook Ads), פרסום טפסי ליד (Facebook Lead Forms), פרסום אפליקציות ועוד.

קידום אתרים ממומן בפייסבוק משמעותו קמפיין ממוקד בהבאת גולשים לאתר המותג, ורצוי ישירות לעמוד נחיתה או סדרת עמודי נחיתה (הקרויה גם משפך שיווק – Marketing Funnel), כדי שתהיה יכולה מלאה למדוד בצורה מדוייקת איזה מהקמפיינים הפנימיים עובדים יותר או פחות.

עבודה עם כל גורמי הקידום לאורך זמן

עבודה נכונה המשלבת מספר רב של סוגי מודעות וקריאייטיב, ומספר של עמודי נחיתה, בשילוב עם ניתוחי קהלים, זמנים, ומערכות למידה חכמות – מביאה את הקמפיין הפרסומי לרווחיות הולכת וגבוהה.

על ידי ניסיונות קריאיטיביים ומדידה נכונה של האירועים השונים שקורים כשגולשים עוברים מפייסבוק לאתר המותג, ניתן לייצר צמיחה מדודה בכמויות הגולשים והרווחיות מהקמפיינים האינטרנטי.

בואו נתחיל שיחה