צילום מסך סודי הודלף לרשת, הכלי החברתי החדש של גוגל נחשף!

כולנו שמענו את הרחש בתעשייה שאומר כי גוגל מתכננת את המהלך הבא שלה בעולם המדיות החברתיות. כמו תמיד כאשר יש לנו רעיון אנחנו מניחים כי גוגל הולכת להקים אתר או פלטפורמה דומה לפייסבוק שתתחרה בענקית. ובכן זוהי הנחה נפוצה הנובעת מתוך מה שמוכר לנו. כל החכמה במינוף פלטפורמות נובעת דווקא משימוש בקיים בכדי להניע את […]

כולנו שמענו את הרחש בתעשייה שאומר כי גוגל מתכננת את המהלך הבא שלה בעולם המדיות החברתיות. כמו תמיד כאשר יש לנו רעיון אנחנו מניחים כי גוגל הולכת להקים אתר או פלטפורמה דומה לפייסבוק שתתחרה בענקית. ובכן זוהי הנחה נפוצה הנובעת מתוך מה שמוכר לנו.

כל החכמה במינוף פלטפורמות נובעת דווקא משימוש בקיים בכדי להניע את המוצר או השירות החדשים לקהל המשתמשים. ולכן ממש כשם שפייסבוק מתכננת להריץ מנוע חיפוש משלה ושירותים נוספים אשר היא מתכוונת להטמיע בהרגלי הגלישה של הרשת. גם גוגל ניסתה מס’ פעמים עד כה לעשות אותו דבר.

 

Google buzz – רעיון גדול וכישלון חרוץ.

אם חושבים על גוגל באזז מגלים מהר שהוא לא רחוק יתר על המידה מפייסבוק בעיקרון שלו. כל החברים משתפים אייטמים ברשת במעין feed רץ. כמובן שעוד חסרות בו פונקציות רבות כדי לתפוס את המשתמשים ממש כשם לפייסבוק עצמה בתחילת הדרך היו הרבה פחות פיט’רים. הטעות האסטרטגית שגרמה לbuzz לא להוות תחרות מספקת לפייסבוק היא שימוש שגוי באמצעי העברת הפלטפורמה להמונים. ופספוס כזה אין לו מחילה.

אחת הבעיות שפייסבוק ניצבה מולם היא נושא הפרטיות ועד לעצם היום הזה נאבקת הענקית בהוספת עוד ועוד הגדרות פרטיות בכדי להימנע מתביעות ולשמור את אמון משתמשיה. עם יום ההשקה של google buzz לא איחרו להגיעו תביעות וקריאות בוז על חוסר היכולת לכבות את הפלטפורמה ועל העובדה שהיא בכלל מופיעה להם מול העיניים מבלי לשאול אותם.

הדבר גרם לכך שהפלטפורמה לא הגיע ליעדים שגוגל ציפו להם.

 

שינוי של האמצעי עלול להיות הפתרון

בתצלום המסך שנחשף ניתן לראות כי הכלי החברתי של גוגל עומד להיבנות ישירות על הממשק הרגיל שכולנו משתמשים בו. הרעיון הרבה יותר הגיוני ואינו דורש מאיתנו מאמץ כדי לשתף דברים. ייתכן שהמידע ירוכז לgoogle buzz שלנו ולפרופיל גוגל האישי שלנו אם כי מוקדם להגיד. כולנו חשבנו שקוראים לה google me, אבל בסופו של דבר קוראים לזה google +1.

 

שימו לב לתמונה:

 

 

אם תסתכלו היטב תוכלו לראות בצד הימני העליון של המסך מס’ אייקונים : כפתור share, תמונת פרופיל, שם משתמש, counter, וכפתור אפשרויות.

הכפתור share ככל הנראה נועד לשתף את הדף שאתם נמצאים בו עם החברים שלכם. תמונת הפרופיל נובעת מה- google profile שלכם כמו גם שם המשתמש. לגבי המספרים איננו בטוחים במה מדובר. ייתכן שמדובר בכמות השיתופים. והאפשרויות ברור שיהיה מדובר באפשרויות שליטה כלשהן בתוסף.

שימו לב למילה באדום “סודי !” מה שהופך לברור שהעובד שהדליף לא ממש היה אמור להדליף את המידע

לסיכום ייתכן שגוגל עוד תפתיע עם הפלטפורמה שלה שתרגיל אותנו לשתף דברים דרך חיי היומיום שלנו ואולי לא נזדקק יותר להיכנס לרשת חברתית כדי לעשות את זה. פייסבוק פתחה שינוי בהתנהגות שלנו ויצרה צרכים חדשים וייתכן שגוגל סוף סוף תיתן הנחתה ותהפוך את הצורך שלנו לשתף לאינטגרציה פשוטה שלא דורשת מאיתנו להיות מחוברים לשתי פלטפורמות בו זמנית…

אין לדעת לאן זה יוביל אך ניתן לשער כי מערכת ההפעלה של גוגל תכלול בתוכה built in את היכולת לשתף ולהמליץ בצורה פשוטה על כל דבר שאנחנו רואים על המסך כאשר אנחנו גולשים באינטרנט. בהחלט שינוי מהותי.

למקדמי האתרים זוהי בשורה קצת פחות משמחת כי כמה שיותר משתמשים רשומים של גוגל יהיו מחוברים כל הזמן בכדי לשתף אחרים, כך גם הפרסונליזציה של התוצאות תשתנה ממחשב למחשב בצורה דרסטית, יהיו בטוח השפעות משמעותיות על כל האלגוריתמים שגוגל חקרה ופיתחה לאחרונה הקשורים להתנהגויות גולשים ולחיצה על קישורים. וכנראה שהגורם החברתי שאותו גוגל כל כך רוצה להוסיף לאלגוריתמים שלה הולך ונעשה בהישג יד יותר מאי פעם…

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל