האם שימוש בביטויי מפתח נרדפים נחשבת לספאם ?

האם שימוש בביטויי מפתח נרדפים מספר פעמים בקטע טקסט נחשב כספאם ? האם שימוש בהרבה מילים נרדפות לביטוי המפתח בקטע טקסט אחד ייחשב לספאם? מאט קאטס מדגיש שאם נהפוך את סדר המילים של ביטוי מפתח, גוגל יתייחס אליו כאל ביטוי אחר לחלוטין, אמנם כן יש התייחסות לכך שהביטוי דומה אך הוא לא ייחשב כספאם. ניתן […]

האם שימוש בביטויי מפתח נרדפים מספר פעמים בקטע טקסט נחשב כספאם ?

האם שימוש בהרבה מילים נרדפות לביטוי המפתח בקטע טקסט אחד ייחשב לספאם? מאט קאטס מדגיש שאם נהפוך את סדר המילים של ביטוי מפתח, גוגל יתייחס אליו כאל ביטוי אחר לחלוטין, אמנם כן יש התייחסות לכך שהביטוי דומה אך הוא לא ייחשב כספאם. ניתן דגש חזק מאד על הצורה "הטבעית" שמילים מופיעות כאשר אנו קוראים קטע טקסט.

כמות טבעית – עניין של טעם

ההתייחסות כאן היא לכמות, במידה והפכתם ביטוי אחד בעמוד וכתבתם אותו שוב או כתבתם ביטויי נרדף לו, גוגל אינו מתייחס לכך כספאם של מילות מפתח. אך אם הביטוי מופיע שוב ושוב לאורך העמוד בכל מיני וריאציות שונות, גוגל בהחלט יתייחס לכך. גם אם בחלקו התחתון של העמוד יופיעו הביטויים אחד אחרי השני בכל מיני וריאציות הדבר ייחשב כספאם

מאט מדגיש שפשוט לא כדי להתעסק עם זה ולהשקיע בכך אנרגיות, אולי כי גוגל עדיין נלחמת בספאמרים ומעוניינת להצהיר שלא כדי להתעסק בכך, אולי כי אין להם פתרון ממשי לנושא, כך או כך ספאם של מילות מפתח אינו עובד ואפילו גורר ענישה ונזק לקידום האתר.

פתרון פשוט

מה שניתן לעשות בכדי לעקוף את הנושא הזה, הוא להשתמש בביטויים והביטויים הנרדפים ככותרות משנה בתוך הטקסט, וכך להימנע מספאם של מילות מפתח. ולחלק את הטקסט בצורה טבעית ונוחה לקורא.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

בואו נתחיל שיחה