חיפוש בזמן אמת – שינוי משמעותי בזמן אמת

תוכן העניינים 1. מבוא 2. חיפוש בזמן אמת 3. האלגוריתמים 4. חיפוש לפי אזור 5. מסקנות וסיכום דברים   באירוע החיפוש שנערך ב- 7 לדצמבר 2009, חשפה בפנינו גוגל התקדמות אדירה נוספת בטכנולוגיות החיפוש שלה. האירוע היה מרגש וחדשני. באותו ערב הוצגו בפניי עינינו המשתאות חיפוש קולי, חיפוש ויזואלי (Google goggles), מערכת תרגום קולית מדויקת […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. חיפוש בזמן אמת
3. האלגוריתמים
4. חיפוש לפי אזור
5. מסקנות וסיכום דברים

 

באירוע החיפוש שנערך ב- 7 לדצמבר 2009, חשפה בפנינו גוגל התקדמות אדירה נוספת בטכנולוגיות החיפוש שלה. האירוע היה מרגש וחדשני. באותו ערב הוצגו בפניי עינינו המשתאות חיפוש קולי, חיפוש ויזואלי (Google goggles), מערכת תרגום קולית מדויקת מאוד והכי חשוב, תוצאות חיפוש בזמן אמת.

אז מטרתנו היא לבחון את המידע שהוצג מזווית של תעשיית קידום האתרים, ולהבין איך הדברים ישפיעו על השירות שיינתן ללקוחות ועל סוג והיקף העבודה בכלל.

 

חיפוש ויזואלי (Google goggles)

החיפוש הוויזואלי שנחשף בפנינו הראה בצורה חד משמעית שגוגל הצליחה לפתח אלגוריתם שיודע לזהות תוכן של תמונות ובעזרת אלגוריתם זה לנתח אותם ולתת לאדם המשתמש בשירות את המידע אודות מה שהוא רואה כעת.

כיצד זה עובד? ובכן לכל אחד מאיתנו יש מצלמה במכשיר הנייד שלו, ובכן כל מי שיש בבעלותו Smartphone (טלפון חכם מהדור החדש), יכול לצלם דבר מה ולקבל את המידע אודותיו. במהלך ההדגמה הוצגו דברים מאוד מעניינים. בתחילה צולם בקבוק יין, וגוגל סיפק מידע מדויק אודות המוצר.

לאחר מכן צולם איזשהו מקדש ביפן שהוקרן על מסך ענק וגוגל החזיר את שמו של המקדש, תמונות נוספות של אותו מקדש ומידע עליו.

אין מילים לתאר את הכוח שעומד מאחורי אלגוריתם שכזה. יותר חשוב שנבין כיצד האלגוריתם מתפתח.

לפי התשובות לשאלות מן הקהל , עלתה השאלה האם האלגוריתם מבוסס על אנציקלופדיה כלשהיא או על הדעה הכוללת של כל האנשים שטוענים שזה מה שהם רואים. התשובה הייתה ברורה, המנוע מתבסס על אינטגרציה בין כל המשתמשים שממשיכים להזין את המערכת בתיאורים שלהם וניתוח בזמן אמת של תפיסה כוללת לגבי התמונות.

כלומר ככל שהזמן יעבור היכולת של גוגל דרך המידע הזורם אליה, לנתח מה היא רואה בתמונות תתפתח מאוד עד לרמה שכמעט כל דבר יוכל להיות מזוהה על ידי מנוע החיפוש, זוהי השאיפה הכללית וההישג הראשוני מרשים ביותר.

איך זה משפיע על קידום אתרים ? ובכן כאן אין משהו יותר מדיי מדאיג או משמח חוץ מהעובדה שאולי גוגל ידע יותר טוב מהן התמונות שנמצאות בכל אתר ואיך לקטלג אותן יותר טוב. וההשפעה לא תהיה גדולה מבחינת מקדמי אתרים וחברות קידום אתרים.

כעת נמשיך לעובדות יותר חשובות באירוע עבור תעשיית קידום האתרים והאופן שבו חברות קידום אתרים יצטרכו להסתגל לתנאי עבודה מפותחים הרבה ויכללו ארסנל רחב יותר של מדיות מה שינפה בתעשייה שלנו גם את היחידים או החברות שלא יהיו יצירתיים דיו כדי להתמודד עם שינוי זה.

 

 

 

לקטע הבא >>

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל