עדכון אלגוריתם גוגל – Mobile-First Index – אתרים רספונסיביים מקבלים עדיפות ועכשיו זה רשמי

כבר לפני כשנה וחצי התחילה גוגל במה שהיא מכנה "ניסויים" בהצגת תוצאות על בסיס אלגוריתם חדש המעניק עדיפות (ולא סתם עדיפות – יותר נכון לכנות את הפעולה הענקת "ראשיות") לגרסת המובייל (Mobile) של האתר, כך שהיא מבחינתו הגרסה הראשית של האתר – בעוד שהגירסה למחשבים נייחים (Desktop) הופכת למשנית בחשיבותה. ה"ניסויים" היו בהעדפה של אתרי מובייל […]

עדכון אלגוריתם גוגל - Mobile-First Index

כבר לפני כשנה וחצי התחילה גוגל במה שהיא מכנה "ניסויים" בהצגת תוצאות על בסיס אלגוריתם חדש המעניק עדיפות (ולא סתם עדיפות – יותר נכון לכנות את הפעולה הענקת "ראשיות") לגרסת המובייל (Mobile) של האתר, כך שהיא מבחינתו הגרסה הראשית של האתר – בעוד שהגירסה למחשבים נייחים (Desktop) הופכת למשנית בחשיבותה.

ה"ניסויים" היו בהעדפה של אתרי מובייל או אתרים רספונסיביים, והצגתם גבוה יותר בתוצאות החיפוש מאשר אתרים שאינם אתרי מובייל (אתרים המותאמים למחשבים נייחים).

משמעות הדבר הלכה למעשה היא שגם בחיפושים של גולשים המחפשים בגוגל במחשבים נייחים – גוגל תעדיף להציג לגולשים תוצאות של אתרים רספונסיביים, או אתרים שיש להם גרסה למכשירים ניידים (במידה והם עובדים נכונה עם הגשות דינאמיות [Dynamic Serving] ומייעדים בצורה נכונה את תגיות הקאנוניקל [Canonical Tags] או גירסאות AMP לתצוגה מהירה של תכנים במובייל).

המשמעות הבלתי ניתנת להכחשה היא שמעכשיו אתרי אינטרנט רספונסיביים יועדפו באופן מובהק במנוע החיפוש גוגל על פני אתרים שאינם רספונסיביים. הסיבה היא פשוטה – כשגוגל רוצה להציג אתר אינטרנט לגולש, היא מעדיפה להראות לו אתר שהוא ישתמש בו בצורה נוחה בכל מקום – ושבמידה והוא יחפש שוב מידע ממכשירים שונים (ומאוד קל לה, לגוגל, לדעת שאנחנו כשאנחנו מתחברים לחשבון ה-Gmail שלנו במכשירים שונים) ויקבל שוב מידע בצורה נוחה, באתרים שנראים טוב – ולא באתרים שנראים ישן ואיכות השימוש בהם ירודה בטכנולוגיות החדשות של הטלפונים הניידים.

לחצו לבדיקת תאימות אתר לעדכון האלגוריתם החדש של גוגל – Mobile-First Index

לחצו לקריאה נוספת על השקת עדכון האלגוריתם בבלוג הרשמי של ממשק מנהלי האתרים של גוגל

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

בואו נתחיל שיחה