מקדמי אתרים והאחריות לשמירה על הפרטיות

שלושה בכירים בגוגל נעצרו בטענה כי הם אישית אחראים על פגיעה בפרטיות, וזאת לאחר שסרטון בו נראו נערים מתעללים בחולה תסמונת דאון, לא הוסר מהרשת, כמו גם הקישורים אליו דרך תוצאות החיפוש, ולא היה מעקב על הפצתו. התביעה כאמור יועדה באופן אישי כנגד השלושה. באיטליה, ובעולם כולו, מתחילים לתת דגש על הזכות לפרטיות לנוכח פגיעות […]

שלושה בכירים בגוגל נעצרו בטענה כי הם אישית אחראים על פגיעה בפרטיות, וזאת לאחר שסרטון בו נראו נערים מתעללים בחולה תסמונת דאון, לא הוסר מהרשת, כמו גם הקישורים אליו דרך תוצאות החיפוש, ולא היה מעקב על הפצתו.

התביעה כאמור יועדה באופן אישי כנגד השלושה. באיטליה, ובעולם כולו, מתחילים לתת דגש על הזכות לפרטיות לנוכח פגיעות שכיחות בפרטיותם של אנשים. השאלה הגדולה היא האם האחריות לשמירה על הפרטיות היא רק של חברות כמו גוגל או גם על חברות לקידום אתרים.

 

הזכות לפרטיות

כל אדם מחזיק בזכות בסיסית שלא לשתף את כלל הציבור בפרטים שונים וללא הסכמה מפורשת מצידו. לפיכך, זכותנו לשמור כל מה שקיים בסביבתנו, בין אם מדובר בגופנו, בחפצינו, ברגשותינו, במצבנו הבריאותי, הכלכלי וכדומה. אי לכך, לכל אחד יש את הזכות להחליט מה הוא מעוניין לחשוף, בפני מי, באיזו צורה ובאיזה זמן.

אין ספק כי בעידן הטכנולוגי והדיגיטלי ההתפתחות והשינויים דינאמיים, ואיתם גוברת הסכנה לפגיעה בפרטיות, בפיקוח ובענישה. התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת להאזין, לבלוש, לחשוף ולהפיץ פרטים אישיים לעיני ולאוזני כל. מאז ומעולם עלו שאלות וטענות קשות בנושא פגיעה בפרטיות, זכויות קניין וצנזורה. התשובות לסוגיות אלה עדין אינן ברורות לחלוטין וכמובן שקיימים שטחים אפורים נרחבים.

 

גוגל נכנעת לצנזורה הסינית

הזכות לפרטיות נפגעת באזורים רבים בעולם, באופן שונה מהמקרה באיטליה, על ידי הגבלת החשיפה למידע. דוגמה בולטת ביותר הינה הצנזורה על תכנים רבים מטעם השלטון הסיני שכוללת מערכות מתקדמות שמטרתן לצנזר מילים לא רצויות לדוגמה – השמטת תוצאות חיפוש למילה – ‘דמוקרטיה’ או ‘לשחרר את טיבט’.

בנוסף לכך קיימות רשימות שחורות של אתרים הנחסמים על ידי מנועי החיפוש ועל ידי בעלי אתרים שונים כפי שיפורט בהמשך. כאמור, סין מפעילה כיום מערכת צנזורה טכנולוגית מהמתקדמות בעולם בשילוב צנזורים אנושיים שכל מטרתם לסלק מהרשת ביקורת כלשהי כלפי השלטון. ענקית החיפוש והפרסום גוגל ציינה בעבר כי Google.com חסום, במקביל לפתיחתו של מנוע חיפוש מקומי מצונזר – Google.cn .

עם זאת לא רק גוגל צנזרה אתרים אלא גם חברות כמו yahoo ,Skype ורבות נוספות נאלצו להסכים לסינון תכנים בסין. בעלי אתרים רבים מרחבי העולם הגיבו בזמנו כנגד הצנזורה ש-Google הסכימה לקבל על עצמה והסירו מאתריהם את הפרסומות הממוקדות שלGoogle AdSense -.

 

הזכות והאחריות לפרטיות – סיכום

כיום האחריות לפרטיות ברשת לאו דווקא צריכה ליפול על הכתפיים הרחבות של מנועי החיפוש. מקדמי אתרים צריכים גם הם לעשות חושבים אילו תכנים הם מעלים לאתר לשם קידום וכמובן לפקח על העלאת תכנים של הגולשים המתפרסמים באתרים דוגמת פוסטים, תגובות וסרטונים כמו סרטון ההתעללות של חולה תסמונת הדאון מאיטליה.

הבעיה בפגיעה בזכות לפרטיות יכולה להיפתר על ידי פיקוח רב יותר על תכנים בלתי ראויים באמצעות תוספת כוח-אדם ושיפור אפשרויות הפיקוח הטכנולוגיות מבלי לגלוש לשיטת הפיקוח בסין המונעת מאזרחיה זכות בסיסית זו. ספק גדול האם הפגיעה בפרטיות ברשת האינטרנט, בכל צורה שתהיה, יכולה אי פעם להיעצר ובאופן מוחלט, והשאלה הגדולה היא כמה גורמים ייקחו אחריות משותפת על הנושא.

 

מאת בן פורן – קידום אתרים

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל