האם התאמת האתר לפי schema.org תורם לקידום האתר בתוצאות החיפוש בגוגל ?

בחודש יוני 2011 גוגל הכריזו על שימוש בשירות חדש של אתר schema.org במטרה לסייע בהצגת תוצאות עשירות (Rich snippets) בתוצאות החיפוש. על ידי שימוש בתגיות ספציפיות שבעל האתר יטמיע במבנה העמוד, מנוע החיפוש יוכל ביתר קלות לזהות האם המידע יכול להופיע כתוצאה עשירה בתוצאות החיפוש, אנו יכולים לראות זאת בהרבה מאוד פורמטים, כגון חדשות, מתכונים, […]

בחודש יוני 2011 גוגל הכריזו על שימוש בשירות חדש של אתר schema.org במטרה לסייע בהצגת תוצאות עשירות (Rich snippets) בתוצאות החיפוש. על ידי שימוש בתגיות ספציפיות שבעל האתר יטמיע במבנה העמוד, מנוע החיפוש יוכל ביתר קלות לזהות האם המידע יכול להופיע כתוצאה עשירה בתוצאות החיפוש, אנו יכולים לראות זאת בהרבה מאוד פורמטים, כגון חדשות, מתכונים, סרטים חדשים וכו'. מאז השקתו של השירות , חברות קידום אתרים החלו להטמיע את תגיות ה-Markup באתרי הלקוחות בתקווה לקבל דירוגים גבוהים יותר בתוצאות החיפוש, כמו כן להופיע כתוצאה עשירה בתוצאות החיפוש של גוגל.

ניתן לומר בוודאות ששימוש ב-Schema.org לא יתרום להתקדמות בתוצאות החיפוש בגוגל, לכן השאלה שנשאלת בוידיאו אינה נכונה, המטרה של Rich snippets היא לתת מידע מדויק יותר ועשיר יותר ביחס לתחומים מסוימים, כדי שהגולש יוכל לקבל את המידע המדויק ביותר ביחס למה שהקיש במנוע החיפוש, כמו כן הופעה עשירה מושכת את העין ובהחלט יכולה להניב יותר גולשים הנכנסים לאתר, אך אין זה אומר שהאתר עצמו יופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש הרגילות. חשוב לזכור ששימוש בשירותים שונים שגוגל מציעים הוא חשוב ותורם להבאת תנועה גדולה יותר, אך אין זה אומר שהאתר יתקדם מהר יותר, או יופיע גבוה יותר בשאילתות כאלו ואחרות.

נוסח השאלה אינו נכון – שימוש ב-Schema.org יוביל ליותר גולשים אך לא בהכרח יוביל להופעה גבוהה יותר בתוצאות החיפוש

כמו כן לא כל מי שמשתמש ב-Schema.org יקבל תוצאה עשירה בתוצאות החיפוש, השימוש בתגיות-Markup מסמן לגוגל שכאן יש מידע שאמור להופיע בתוצאות עשירות, אך אין זה מבטיח שהדבר אכן יקרה, הדרך היחידה להופיע בתוצאות עשירות היא שימוש מדויק בהנחיות ושגוגל ימצאו את המידע שלכם זכאי להופיע בתוצאות עשירות.

על השאלה "האם שימוש ב-Schema.org יגרום לאתר שלי להופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש?" התשובה היא – לא.

על השאלה " האם שימוש ב–Schema.org יגרום לכך שיותר גולשים יגיעו לאתר שלי?" התשובה היא – סביר להניח שכן, אם קיבלתם תוצאות עשירות הן מושכות יותר את העין ומופיעות בצורה מדויקת לקהל היעד המחפש את התחום בו אתם מופיעים.

 

3
הגב

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
דרור שתיויצוות דוראןורדה שלום Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
דרור שתיוי
Guest
דרור שתיוי

שלום קודם כל כמו תמיד פוסט מעולה תודה רבה על המידע.רציתי לשאול כמה שאלות טכניות. רציתי לדעת מאיפה אני לוקח את הקודים שאני אמור לשתול באתר שלי? יש לי אתר שבנוי בוורדפרס ואני רוצה להוסיף לו תיבת חיפוש בדף התוצאות של גוגל מאיפה אני לוקח את הקוד?איפה אני אמור לשתול את זה בתוך וורדפרס?ומאיפה אני לוקח את הקוד של תוצאות עשירות (Rich snippets)? אני ישמח אים תוכלו לעשות על זה פוסט בעתיד כי אני בטוח שיש עוד הרבה בעלי אתרים שאין להם מושג אך עושים את זה ואין הרבה מידע ברשת בנושא הזה.ונוצר מצב שחברות קידום אתרים יש יתרון משמעותי… Read more »

ורדה שלום
Guest
ורדה שלום

המטרה של הנתונים המובנים היא מטרה שיווקית אך כמובן ככל שהמידע המודגש בתוצאות החיפוש מושך את עינם של הגולשים כך יש לאתר יותר כניסות והשיווק עובד. יותר כניסות= אתר חזק יותר גם בעיני גוגל כך שבצורה לא ישירה הנתונים המובנים גם תורמים לקידום האתר.

צוות דוראן
Guest
צוות דוראן

לומר שלאור כמות הכניסות בגוגל האתר משפר את מיקומיו זה מעט לא מדויק, נניח ואני מעלה אתר טוב והוא צובר וותק אך אני מזייף תנועה לאתר בצורה מתוחכמת דרך מספר שרתי פרוקסי, תחת כתובות IP שונות וכן הלאה ומדמה גלישה אמיתית ומקורית באתר, האם גוגל ישפר אז את מיקומי רק כי אני צובר הרבה תנועה ? המשקל שתנועה נכנסת לאתר מקבל בפרמטרים הוא משני ביחס לפרמטרים אחרים כמו איכות תוכן, רלוונטיות, קישורים, וותק דומיין ועוד. הנקודה שלך היא נכונה, ישנה השפעה עקיפה על הקידום בתוצאות החיפוש כי בעל האתר משקיע הן במבנה, הן בתוכן והן בשימוש בכלים שגוגל מציעים לו… Read more »

בואו נתחיל שיחה