פירורי לחם (Breadcrumbs)

תוכן העניינים 1. מבוא 2. קישורים קטנים 3. אינדנטציה (שתי תוצאות) 4. פירורי לחם 5. קווים מנחים סוג חדש של קישורים אלו צץ דווקא רק בחודשים האחרונים. אלו אחד מהמקרים הרבים בהם גוגל מחפשת את טובת ציבור הגולשים במטרה לשפר את איכות ונגישות האינטרנט. פעמים רבות כאשר מאט קאטס (ראש מחלקת הספאם של גוגל) נשאל […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. קישורים קטנים
3. אינדנטציה (שתי תוצאות)
4. פירורי לחם
5. קווים מנחים

סוג חדש של קישורים אלו צץ דווקא רק בחודשים האחרונים. אלו אחד מהמקרים הרבים בהם גוגל מחפשת את טובת ציבור הגולשים במטרה לשפר את איכות ונגישות האינטרנט. פעמים רבות כאשר מאט קאטס (ראש מחלקת הספאם של גוגל) נשאל “איך אני יכול לשפר את האתר שלי בעיני גוגל ?” התשובות תמיד היו בכיוון של מחשבה על הגולש עצמו, “הפכו את האתרים שלכם לנגישים יותר”, “אל תרבו ברמות עומק של קליקים כדי להגיע למידע באתר” וכו’.

לא מעט פעמים הוזכר הנושא של סרגל ניווט גלובלי, כזה שמאפשר לגולש לדעת באיזה דף הוא נמצא ובאיזה חלק של האתר. בכינויו בעגה המקצועית הוא ידוע גם בתור Breadcrumbs.

את השם לו זכה סרגל ניווט זה קיבל מאגדת הילדים שכולנו מכירים “עמי ותמי” שפיזרו פירורי לחם ביער כדי שיוכלו לשוב על עקבותיהם בחזרה בבטחה במעקב אחר פירורי הלחם שהשאירו.

סרגל ניווט כזה נראה כך :

 

הסרגל למעשה מאפשר לגולש להבין היכן הוא נמצא ומהן הרמות הקודמות לעמוד זה מבחינת מבנה האתר. הוא יוצר אפשרות גם באתרי תוכן גדולים ומסועפים להתמצא בקלות ולשוב על עקבותינו. גוגל מאוד אוהבים את הסרגל ולכן החליטו להשתמש בסוג חדש של Sitelinks בכדי לעודד בעלי אתרים ליצור נגישות גדולה יותר באתריהם עבור הגולשים.

מכיוון שכולנו אוהבים כל כך Sitelinks מי יבנה אתר ללא סרגל פירורי לחם כזה ? הרי הוא טוב לגולשים, וכעת גם מנועי החיפוש הופכים את כתובת הURL בתוצאות החיפוש לקישורים המופיעים בBreadcrumbs.

כיום חלק בלתי נפרד מהנחיות של חברות קידום אתרים בעת ליווי בהקמה של אתר הוא סרגלי ניווט מסוג זה.

הנה דוגמא לצילום המסך הקודם בתוצאות החיפוש :

 

שימו לב שהדף קורס קידום אתרים מציג בשורת הכתובת את הכתובת שקודמת לו בהיררכיה.

 

<< לקטע הקודם לקטע הבא >>

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל