טיפים לבניית קישורים – קישורים מאתרים אקדמאים

תוכן העניינים 1. מבוא 2. סוגי קישורים 3. אתרי ממשלה 4. אתרים אקדמאים 5. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – מבוא 6. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – המשך 7. אתרים ברי סמכא 8. מתחרים , בלוגים ואתרי נישה   הקישורים החשובים ביותר אחרי קישורים ממשלתיים וחינוכיים הם קישורים מאתרים ברי סמכא (trust rank) אתרים […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. סוגי קישורים
3. אתרי ממשלה
4. אתרים אקדמאים
5. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – מבוא
6. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – המשך
7. אתרים ברי סמכא
8. מתחרים , בלוגים ואתרי נישה

קידום אתרים - בניית קישורים

 

הקישורים החשובים ביותר אחרי קישורים ממשלתיים וחינוכיים הם קישורים מאתרים ברי סמכא
(trust rank) אתרים ברי סמכא הם אתרים שהפכו לסמכות בתחום הפעילות שלהם. אפשר לזהות אותם במספר דרכים ועל כך נדון בקטע הבא, חשוב לציין שגם אתרים אקדמאיים הם אתרים ברי סמכא לכל דבר רק מדרג הרבה יותר נחשב. בקטע הקרוב ניתן רעיונות להשגת קישורים מאתרים אקדמאים ואתרי חינוך.

 

אתרים אקדמאים / אתרי חינוך –

אם לא הצלחתם להשיג קישורי ממשלה, אל תתייאשו זה לא סוף העולם. ברוב המקרים קשה מאוד להשיג קישורים מסוג זה. אבל עכשיו אפשר להפשיל שרוולים. בקידום אתרים נפוץ מאוד להשיג קישורים מאתרים חינוכיים (אמנם מאגפים מסוימים ולעיתים רחוקות מדפי הבית הנחשקים, אך זה מספיק חזק), אז איך עושים את זה ?

  • צרו רשימה של כל האוניברסיטאות והגופים האקדמאים בארץ, לכולם יש פורומים ! התחילו לחפש וליצור לעצמכם רשימות של פורומים חינוכיים. קישורים מהם יועילו לקידום האתר והם נחשבים יותר מאשר קישורים בדירוג "קישורי פורומים".
  • מהר מאוד תגלו שהפורומים האיכותיים באמת באוניברסיטאות סגורים ולא כל אחד יכול לפרסם בהם אלא רק לקרוא. אז מה עושים ? מכירים סטודנטים ? כן החבר'ה האלה שלא ישנים בתקופת המבחנים. נהדר, ערכו רשימה של כל הסטודנטים שאתם מכירים לכל אחד יש איזה חברות בפורום כזה או אחר באתר אוניברסיטאי כלשהוא, בדקו אם הוא יכול לשלב בחכמה קישור אליכם בפורום או בלוח אתרים מומלצים של הסטודנטים.
  • מכירים פרופסורים ? מכירים מנהלי אתרים של אחת המכללות או האוניברסיטאות ? שמרו איתם על קשר טוב. אולי אם יהיה לכם מאמר איכותי להציע בתחום או משהו שיועיל לאתר תוכלו להשתלב בצורה כלשהיא ולהרוויח קישור.
  • הנה רשימה קצרה של אתרים חינוכיים, אחת מיני רבים שאם מחפשים ניתן למצוא באינטרנט, בדקו את האתרים השונים כל סיומת אקדמאית ac.il וקרוביה שוות הרבה לקידום אתרכם. הקישור לרשימה כאן
  • בדקו אם יש אתרים אקדמאים שמשלבים בתוכם רשתות חברתיות, תוכלו להיעזר בחבר כדי לשבץ קישור לאתר מומלץ בפרופיל האישי שלו.
  • אתרי ספריות הם אתרים מאוד חזקים גם כן ונחשבים לאתרי חינוך לכל דבר, הנה דוגמא לאתר ספריה שנותן קישורים לאתרים מסוימים, נסו לחשוב אם אתם מכירים אנשים שקשורים לספריות, אם האתר שבידיכם מספיק רלוונטי (נגיד בתחום התרבות) יכול להיות שתזכו לקישור.

קישורים מאתרי חינוך מהווים גורם חשוב בקידום אתרים, הקדישו זמן לעבור על כל ההמלצות ולהעמיק באתרים השונים, מכל הדברים שצוינו כאן אם תשיגו אפילו אחד מהם זה כבר היה שווה את זה.
בקטע הבא נדבר על אתרים ברי סמכא, כיצד מזהים אותם וכמובן רעיונות להשגת קישורים איכותיים מהם.

 

<< לקטע הקודם לקטע הבא >>

2
הגב

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
צוות דוראןדרור שתיוי Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
דרור שתיוי
Guest
דרור שתיוי

שלום
רציתי לשאול האים יש איזה פקודה שאני יכול להרץ בגוגל שתעזור לי למצוא בלוגים או פורומים של אתרים אקדמאים / אתרי חינוך ?

בואו נתחיל שיחה