טיפים לבניית קישורים – זיהוי אתרים ברי סמכא

תוכן העניינים  1. מבוא 2. סוגי קישורים 3. אתרי ממשלה 4. אתרים אקדמאים 5. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – מבוא 6. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – המשך 7. אתרים ברי סמכא 8. מתחרים , בלוגים ואתרי נישה   בקטע הקודם הדגשנו את ההבדלים שבין שאילתות החיפוש השונות וכיצד גוגל מתייחס אליהן, כעת בואו […]

תוכן העניינים 

1. מבוא
2. סוגי קישורים
3. אתרי ממשלה
4. אתרים אקדמאים
5. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – מבוא
6. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – המשך
7. אתרים ברי סמכא
8. מתחרים , בלוגים ואתרי נישה

קידום אתרים - בניית קישורים

 

בקטע הקודם הדגשנו את ההבדלים שבין שאילתות החיפוש השונות וכיצד גוגל מתייחס אליהן, כעת בואו נבדוק דוגמא של אתר בר סמכא וכיצד זה נראה במנוע החיפוש

לדוגמא אם נקיש את הביטוי "הריון" בגוגל נקבל את התוצאה הבאה :

 

קידום אתרים - בניית קישורים

הריון אינה שאילתה שמחפשת שם של חברה מסוימת כלומר זו אינה שאילתת ניווט, היא גם אינה שאילתת קניה שבה המשתמש מחפש אחר שם של מוצר צרכני מסוים, אלא בבירור שאילתת חיפוש מידע שמבקשת ללמוד על הערך הריון. נכון להיום אתר יולדת נחשב על ידי גוגל בתור אתר בר סמכא בתחום ההיריון.

אין שליטה על עניין זה מצד הבעלים של האתר. זהו אלגוריתם שגוגל בודק לפי קריטריונים מסוימים ואם עומדים בכולם לאורך מספיק זמן זה עלול לקרות גם לאתר שלכם אך לעיתים אתם יכולים לעמוד בכל הקריטריונים תקופה ארוכה ועדיין לא לזכות לפתיחה הנכספת, אבל זה כבר נושא למאמר אחר. חזרה לנושא הקישורים.

אז כך נוכל לזהות סוג אחד של אתרים ברי סמכא, הם מובילים במקום הראשון במעין פתיחה כזאת של לינקים מתוך האתר בשאילתות מסוג חיפוש מידע.

הסוג השני של אתרים ברי סמכא (מלבד אתרים ממשלתיים, חינוכיים, ספריות עירוניות ואתרים עירוניים) הם אתרים של חברות או גופים גדולים שאמנם אינם גופים ממשלתיים אך קרובים מבחינת הסמכות שלהם. ניתן לראות זאת בקלות על ידי הPR (page rank) שלהם. אתר בזק והאתר של 144 לדוגמה הוא אתר בר סמכא הpage rank שלו עומד נכון להיום על 8.

בעבר ראינו אתרים רבים בתחומים שונים כמו לדוגמא אתרים של חברות קידום אתרים שבעזרת קישורים מאסיביים הגיעו לדירוגים כמו של אוניברסיטאות (7, 8) והיום לאחר תנועות רבות וריקודי PR רבים אנחנו רואים בבירור שגם האתרים המקושרים והאיכותיים ביותר מגיעים לPR6 בלבד. אי אפשר להגיד את זה בתור הכללה כמובן אבל רואים בבירור שאתרים ברי סמכא ברוב המקרים מקבלים PR7 ומעלה.

 

בקטע הבא ניתן מספר רעיונות כיצד להשיג קישורים מאתרים ברי סמכא.

 

<< לקטע הקודם לקטע הבא >>

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

בואו נתחיל שיחה