חיפוש בזמן אמת – הסבר כללי

תוכן העניינים 1. מבוא 2. חיפוש בזמן אמת 3. האלגוריתמים 4. חיפוש לפי אזור 5. מסקנות וסיכום דברים חיפוש בזמן אמת ישנה לחלוטין את כללי המשחק. למה ? מכיוון שגוגל השתפרה לרמה של ניתוח מידע בזמן אמת תוך שניות. ראשית נסביר מה חיפוש בזמן אמת אומר. בצורה מאוד פשוטה נוספים עדכונים בזמן אמת לגבי השאילתה […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. חיפוש בזמן אמת
3. האלגוריתמים
4. חיפוש לפי אזור
5. מסקנות וסיכום דברים

חיפוש בזמן אמת

חיפוש בזמן אמת ישנה לחלוטין את כללי המשחק. למה ? מכיוון שגוגל השתפרה לרמה של ניתוח מידע בזמן אמת תוך שניות. ראשית נסביר מה חיפוש בזמן אמת אומר.

בצורה מאוד פשוטה נוספים עדכונים בזמן אמת לגבי השאילתה שגולש מסוים הקיש בחלונית שמתעדכנת במידע שהוזן לפני דקה או לפעמים לפני שנייה אחת ! המידע ממשיך להיווסף בזמן אמת ודוחק תוצאות כלפי מטה.

הנה צילום מסך אמיתי מתוך google.com של חיפוש בזמן אמת (כן זה כבר חי ונושם…)

תוצאות חיפוש בזמן אמת

אז מה בעצם נותן חיפוש בזמן אמת ? ובכן זה ברור לכולם ואם לא אז נחדד את זה. הצורך שלנו במידע מהיר ורלוונטי יותר הולך וגובר. כעת ניתן לחפש על דברים ספציפיים כמו מצב התנועה בכביש מסוים, רעש של מוזיקה בסנטרל פארק או כל דבר אחר ולקבל עדכונים חיים מתוך הרשת לגבי השאילתה אותה אנחנו מחפשים.

נוכל לדעת מה מזג האוויר במקום מסוים כרגע מתוך האנשים עצמם ולא רק מאתרי תחזיות סטטיים.אז בואו נדבר מעט על הנושא מזווית של קידום אתרים. מה שעניין אותי בהדגמה ולפני שהגענו לשלב השאלות היה, כיצד כל המידע שמתקבל באופן חי מהרשת מתבטא בתוצאות החיפוש של גוגל.

ובכן כדי לדון בכך בצורה יותר חדה בואו נסתכל ביחד על שקופית שהוצגה שמטרתה היא למעשה להסביר את כל הגורמים שיש להתייחס אליהם כדי לאפשר טכנולוגיית חיפוש בזמן אמת שתיתן תוצאות רלוונטיות וטובות לכל שאילתה בזמן אמת.

 

<< לקטע הקודם לקטע הבא >>

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

בואו נתחיל שיחה