Site links – טעם מתוק של הצלחה

תוכן העניינים 1. מבוא 2. קישורים קטנים 3. אינדנטציה (שתי תוצאות) 4. פירורי לחם 5. קווים מנחים כל מקדם אתרים חולם עליהם בלילה, חברות קידום אתרים מכוונות את כל המיקוד שלהם לאותו יעד נכסף, לקוחות צופים בשקיקה ליום שבו זה יקרה גם להם. אתרים בכל הגדלים רוצים אותם. ניתן להגיד שהם נחשקים באינטרנט כמו שנער […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. קישורים קטנים
3. אינדנטציה (שתי תוצאות)
4. פירורי לחם
5. קווים מנחים

כל מקדם אתרים חולם עליהם בלילה, חברות קידום אתרים מכוונות את כל המיקוד שלהם לאותו יעד נכסף, לקוחות צופים בשקיקה ליום שבו זה יקרה גם להם. אתרים בכל הגדלים רוצים אותם. ניתן להגיד שהם נחשקים באינטרנט כמו שנער מתבגר מייחל לקבל את רישיון הנהיגה שלו…

 

Site links

הם באים בכל הצורות והגדלים, בעבר היה לנו רק סוג אחד שנראה בתוצאות החיפוש ועם הזמן נוספו ווריאציות שונות ומשתנות שלהם.

במהלך המאמר הקרוב נבדיל בין הסוגים השונים, ניתן דוגמאות לכל אחד ונסביר את העיקרון הבסיסי שעומד מאחוריו. למרות שאיש אינו יכול להגיד בוודאות מה גורם לתופעה, בשמירה על קווים מסוימים של פעילות ניתן פחות או יותר לכוון אל הסוגים השונים.

קישורים אלו בדרך קורים לאחר תקופה מסוימת של קידום אתרים וצבירת (Trust rank) , וותק, תוכן איכותי רלוונטיות גבוהה ועוד. בקטע הקרוב נבחן מספר דוגמאות, לאחר מכן נעבור על כל דוגמא וניתן בסוף המאמר טיפים לשמירה על קו עבודה מסוים בכדי לכוון ככל האפשר אל היעד , Site links.

 

פתיחה קלאסית

בעבר הייתה זו הפתיחה הנפוצה ביותר של Site links וגם היחידה. כיום ניתן לראות אותה בעיקר כאשר מבצעים שאילתות ניווט (שאילתות שמטרתם לחפש שם של עסק מסוים או חברה מסוימת) לעיתים נדירות עוד עדיין יש שאילתות מידע מסוימת (שאילתה שבה אנחנו מחפשים נושא כמו : חתונה, הריון, קידום אתרים וכו’…) שבהן נוכל להיתקל בגרסה זו של Site links.

 

כך נראית הפתיחה הקלאסית :

שימו לב שבווריאציה זו התוצאה הראשונה תופסת הרבה מקום. האתר מוצג בצורה שמאוד מושכת את העין ומניסיון גם לוקחת אחוזי הקלקה גבוהים הרבה יותר מאשר הופעה רגילה במקום הראשון.

כמו כן בפתיחה זו אנחנו יכולים לראות שגם התוצאה השנייה שמופיעה מתחת לפתיחה, מוצגת עוד תוצאה בעלת חשיבות גבוהה באתר מבחינת גוגל.

צורת פתיחה זו היא זן נכחד. למעשה כיום כמעט ולא נשארו שאילתות מידע (כאלה שאינן שמות של עסקים) אשר מופיעות בצורה זו. הסיבה היא כנראה שגוגל הבינו שצורת הצגה זו עלולה לגנוב את ההצגה יותר מדיי אל מול תוצאות אחרות בעמוד שיכולות להיות רלוונטיות לא פחות.

ברוב במקרים בתחומים מפותחים ישנם מספר אתרים בעמוד הראשון אשר יובילו באיכות התכנים ובמענה לצורך הגולשים. ההנחה היא שהשימוש בפתיחה בולטת זו עברה להופיע בעיקר בשאילתות ניווט בלבד כי זוהי הצורה הנכונה ביותר עבור הגולשים עצמם.

אם חיפשת עסק , האופן שבו הוא בולט כך מצר את האפשרות שתטעה ותלחץ על תוצאה שמנסה להתחזות לאותו עסק או להרוויח משמו תנועה. ולעומת זאת אם חיפשת מידע מן הראוי שתוכל לראות בבירור מספר תוצאות רלוונטיות בראש התוצאות.

וכך למעשה גוגל יצרה סוג נוסף של Site links המאפשר לאתרים רלוונטיים וחשובים לבלוט, עליהם נדבר בחלק הבא.

 

לקטע הבא >>

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל