טיפים לבניית קישורים – איך משיגים קישור מאתרי מתחרים

תוכן העניינים 1. מבוא 2. סוגי קישורים 3. אתרי ממשלה 4. אתרים אקדמאים 5. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – מבוא 6. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – המשך 7. אתרים ברי סמכא 8. מתחרים , בלוגים ואתרי נישה   בקטע הקודם הסברנו כיצד להשיג קישורים מאתרים ברי סמכא, ובקטע הקרוב ניתן טיפים להשגת קישורים […]

תוכן העניינים

1. מבוא
2. סוגי קישורים
3. אתרי ממשלה
4. אתרים אקדמאים
5. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – מבוא
6. כיצד מזהים אתרים ברי סמכא – המשך
7. אתרים ברי סמכא
8. מתחרים , בלוגים ואתרי נישה

 

בקטע הקודם הסברנו כיצד להשיג קישורים מאתרים ברי סמכא, ובקטע הקרוב ניתן טיפים להשגת קישורים שחוזקם מספיק דיו כדי לקדם אתרים בארץ. נפריד אותם לשני סוגים של קישורים: קישורים מעמוד התוצאות הראשון או השני במילה שאתה מעוניין לקדם וקישורים באתרי נישה ותוכן מקבילים לתחומך.

 

אתרים המופיעים בשני עמודי התוצאות הראשונים בתחומך

בדרך כלל ישנה נטייה לחשוב שאי אפשר לקבל קישורים מעמוד התוצאות הראשון שכן כולם שם מתחרים אחד בשני בחוסר רחמים ונלחמים על מיקומם. האמת היא שברוב התחומים הפחות תחרותיים בארץ (הכוונה היא לא לתחומים כמו, קידום אתרים, פרחים, חתונה וכו’…) אין כזו מלחמה כמו שאתם מדמיינים, אז בואו נתחיל.

  • פשוט לבקש קישור. הצעד הראשון הוא פשוט לשלוח מיילים לכולם. חשוב לפנות במייל בצורה אישית ולהציע החלפת קישורים הדדית. ברוב המקרים אנשים ישמחו להחליף קישורים. חשוב לפנות לכל אתר במייל אישי ולא לכתוב מייל קולקטיבי שכן רוב האנשים מוחקים מייל שנראה להם קולקטיבי. היו יצירתיים בניסוח המייל. תתפלאו כמה קל להשיג קישורים מעמוד התוצאות הראשון בתחומכם.
  • לשאול את האתרים הגדולים באיזה תנאי הם כן יוציאו לכם קישור ואז פשוט לנסות לעשות זאת. לדוגמה: אתר גדול יגיד לכם: “אנחנו לא מוציאים קישורים, אבל אם תשיג לנו קישור מדף בדירוג גבוה נשמח להוציא לך קישור”. נסו לחשוב מה אתם יכולים לתרום לאתרים בכל תחום שהוא ולנסות לממש את הבקשה, עם קצת תושייה ויצירתיות בטוח תצליחו לחשוב על משהו.
  • חלק מהאתרים ישמחו לקבל מכם מאמר תמורת הוצאת קישורים מדף המאמר לאתר שלכם. ניתן להשיג מגוון של קישורים בצורה זו, ולמרות שזה פחות חזק מקישור בדף הבית או במקום אחר, זה יותר טוב מכלום וזה בהחלט קישור טוב שיצבור וותק.

 

אתרי תוכן / בלוגים נישתיים

מחקרים הראו בשנת 2008 – 25% מהאינטרנט הוא בלוגים. נתון מרשים זה מעיר אותנו לעובדה שגוגל מתייחס בכבוד גם לבלוגים ובלוגים רבים מהווים מקור מצוין לקישורים איכותיים ודירוג. אתרי תוכן או בלוגים שעוסקים בפלח מסוים מתוך הנישה שבה אתם עוסקים יכולים להוות קישורים איכותיים וחזקים.

  • הקישו את המילה “בלוגים” בגוגל, מיד תקבלו רשימה של אתרים שמציעים קהילות בלוגים. מכאן תוכלו לפתוח בלוגים משל עצמכם, להזין אחת לשבוע תכנים מעניינים ולענות על שאלות מקצועיות חשובות. אם הבלוג מעניין אנשים יגיבו ויקשרו אליו, ואתם תוכלו לנצל את כוח הקישורים שנכנסים לבלוג בקישור מנצח לאתר שלכם, אתם יכולים לחלק את הבלוגים לפי התחומים שאתם רוצים לקדם ולהזין ארבע עמודים בחודש. אחד בכל בלוג
  • הדבר השני שניתן לעשות הוא פשוט לחפש בלוגים קיימים בתחומכם ולהתחיל להגיב בהם בתור מומחה, הגדירו את החתימה שלכם עם קישור לאתרכם. פעילות בבלוגים תזכה אתכם גם בהכרה מצד גולשים שמתעניינים בתחומכם ובחלק מהמקרים גם בקישורים טובים מאוד.
  • הציעו לכתוב לבלוגים שיש להם PR גבוה (4 ומעלה) לפעמים מקבלים פוסט אורח ובתמורה נותנים קישור לאתר. כמו כן אם יש פורטל גדול בתחומכם הציעו לנהל פורום אם יש לכם זמן לכך, או מאמר מקצועי תמורת קישורים. הרבה מאתרים אלו יסכימו ואתם תרוויחו קישור רלוונטי וטוב.

 

פורומים ואינדקסים

פורומים ואינדקסים הם הקישורים הכי פחות נחשבים כיום באינטרנט, אך ללא ספק עוזרים גם בהבאת גולשים לאתרכם (במידה ותהיו פעילים מספיק בפורומים הרלוונטיים) וגם בקישורים שבכל זאת מהווים חלק בלתי נפרד מפרופיל קישורים בריא, הקפידו להגיב מדי פעם בפורומים הנוגעים לתחומכם זה מציג אתכם בתור מומחים בתחומכם וגם מוסיף קישורים.

רישום לאינדקסים בארץ כמעט שלא עוזר כלל. הקישו את המילה “אינדקס אתרים” בגוגל יש עשרות אלפי תוצאות רלוונטיות, ניתן בדרך כלל שמעלים אתר חדש לרשת לעשות פעולה זו, זה לא יעשה כל נזק אך לא יתרום יותר מדי לקידום האתר.

מקווים שתפיקו את המיטב ממדריך זה, צוות דוראן.

 

<< לקטע הקודם

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל