ספאם קישורים – תועלת מול נזק

הצהרה מעניינת של מאט קאטס בבלוג שלו הביאה אותי לכתוב את המאמר הבא, בפוסט הקצרצר שלו (calling out for link spam reports) הובהר שמפתחים כבר כמה זמן אלגוריתמים אשר נועדו לחסל לחלוטין את ספאם הקישורים על גבי הרשת, ואף נפתח טופס דיווח מיוחד לבעלי אתרים שמעוניינים לדווח על אתרים החשודים בספאם קישורים. עצם יצירת הטופס […]

הצהרה מעניינת של מאט קאטס בבלוג שלו הביאה אותי לכתוב את המאמר הבא, בפוסט הקצרצר שלו (calling out for link spam reports) הובהר שמפתחים כבר כמה זמן אלגוריתמים אשר נועדו לחסל לחלוטין את ספאם הקישורים על גבי הרשת, ואף נפתח טופס דיווח מיוחד לבעלי אתרים שמעוניינים לדווח על אתרים החשודים בספאם קישורים.

עצם יצירת הטופס מהווה אדמה פורייה לניסויים חיים באלגוריתמים האלה, אתרים המדווחים כאתרי ספאם קישורים, יבדקו ויבחנו ויריצו עליהם את האלגוריתמים השונים בכדי לראות את טיב פעולתם בכדי לראות בצורה חיה את פעולתם

אלגוריתמים אלה בשילוב עם עשרות אחרים יניבו תוצאות נקיות יותר במנועי החיפוש ואתרים המבוססים בצורה גורפת על ספאם קישורים הולכים להיפגע בצורה חד משמעית.

 

ספאם קישורים – להכניס את הראש למיטה חולה

ספאם של קישורים זו רק אחת הטכניקות הפסולות שחברות משתמשות בהן בכדי לקדם את עצמם בדירוגים של מנועי החיפוש, אחת המלחמות הקשות ביותר של מנועי החיפוש בשנים האחרונות היא המלחמה כנגד ספאם של קישורים מצד אתרים על גבי הרשת.

טכניקה כזו מאפשרת לאתר לקבל רלוונטיות בזמן יחסית מהר כתוצאה מעשרות אלפי קישורים המפנים חזרה לאתר על ידי מספר רב מאד של אתרי דמה או אתרים שאינם רלוונטיים.

 

ספאם קישורים – איך זה עובד?

הטכניקה הזו פשוטה, פשוט פונים לכל אתר אחר על גבי הרשת (עדיפות לאתרים חזקים) ומבקשים מהם קישור, בנוסף להקמת רשת שלמה של בלוגים ואתרים של עמוד אחד בעלי 2-3 פסקאות של טקסט שיקשרו חזרה לאתר, שימוש בחוות קישורים ואתרים מתחומים לא רלוונטיים , פורומים ובקיצור כל אתר שקיים ברשת, בהתעלמות מוחלטת מפרמטרים נוספים.

אתרים שלא בהכרח חזקים, מופיעים בתחומים תחרותיים מאד במקומות הראשונים או בעמוד הראשון בחמישייה הפותחת וזאת מכיוון שהשתמשו בטכניקה כמו זו.
אנו למדים שהטכניקה הזו עובדת , וניתן לקדם איתה את האתר אך מה למעשה אנו עושים בפועל.

מהם היתרונות הברורים ומהם החסרונות שנחבאים לכלים ?

 

Black hat – טכניקות אסורות

ובכן טכניקה של ספאם קישורים היא טכניקה של (black hat) משמע בראש ובראשונה זו טכניקה אסורה על ידי גוגל, גוגל משקיע משאבים זמן ויכולת בכדי להעלים את התופעה הזו.
כלומר שאנו עושים שימוש בטכניקה כמו זו אנו לוקחים בחשבון שאתר שיבוסס על טכניקה כזו בסופו של דבר ייענש, הדירוג שלו יפגע, או יעלם מגוגל לחלוטין.

כל מקדם אתרים בונה לעצמו רשת של אתרים, שאיתה הוא עובד אם אתר אחד מבוסס על ספאם של קישורים מתוך הרשת והוא יפגע, כל הרשת של האתרים תפגע, משמע הנזק הופך להיות היקפי.

 

יתרונות ברורים – ספאם קישורים עובד (בנתיים)

• היתרון הברור הראשון שניתן לראות, הוא שברוב התחומים ובמיוחד בארץ ספאם קישורים עובד, אתרים המשתמשים בטכניקה זו מצליחים להתברג במקומות הראשונים די מהר ומצליחים אף להישאר שם זמן ממושך.

• זה קל , הרבה יותר קל לפנות לכל אתר בהתעלם לחלוטין מהפרמטרים האחרים כמו (PR , רלוונטיות תוכן, מיקום במילות מפתח רלוונטיות, קישורים יוצאים של האתר וכו’) ופשוט לפנות לכל האתרים ברשת בכדי לקבל קישור, ליצור עמודים על גבי הרשת שכל מטרתם היא להוציא קישור וכן הלאה.

• חוסך זמן, הרבה יותר קל מאשר לפנות לאתרים רלוונטיים לחשב, לבדוק ולמדוד את איכות הקישור, חוות קישורים יכניסו את הקישור שלנו מהר יותר.

 

חסרונות נחבאים – אליה וקוץ בה

• איכות הקישורים ירודה , אנו עושים שימוש בהזנת קישורים באיכות נמוכה ואף גובלת בשכונות רעות לאתר שאנו מקדמים, דבר שגורם לאתר להיות “שכונה רעה” בעצמו

• שימוש בטכניקת (black hat) , הטכניקה הזו אסורה, זו רמאות לשמה וגוגל נלחם בכך משמע יבוא היום שהאתר שלנו יפגע קשות משימוש בטכניקה זו

• מתחרים שלנו יודעים טוב מאד על ספאם קישורים ויכולים באדיבותם לדווח עלינו לגוגל ובכך לגרור עונש כלפינו או גרוע מכך הסרה מוחלטת מהתוצאות של גוגל

• פגיעה באיכות הכוללת של האתר שלנו, שימוש בטכניקה זו מוריד את איכות האתר בצורה דרסטית והופכת אותו לחוות קישורים.

• פגיעה במנוע החיפוש, למעשה אנו מביאים אתר שהוא לא רלוונטי לגולש או פחות רלוונטי מאתר אחר לתוצאה הראשונה ובכך למעשה מחבלים במקצוע של עצמנו כמקדמי אתרים.

 

האלגוריתמים של גוגל – פתרון יסודי

במהלך השנים מנועי החיפוש עברו אבולוציה מאד גדולה בכל נושא סינון המידע והצגת המידע הרלוונטי ביותר בצורה המהירה ביותר לגולש, אם לפני 7-8 שנים יכולנו לבצע מניפולציות קוד פשוטות בכדי לסבך את מנוע החיפוש היום אנו צריכים הרבה יותר מכך

אלגוריתם ה PR הומצא לפני כמעט 10 שנים , ומאז ועד היום שינו אותו הוסיפו לו אלגוריתמים נלווים ושינו את מטרת האלגוריתם, מלבד זאת פותחו ונרשמו כפטנט עוד יותר מ 12 אלגוריתמים שונים שנועדו להלחם בספאם של תוכן וקישורים. מספר אלגוריתמים בולטים שגוגל הצהירה על קיומם והוציאה מסמך רשמי עליהם הם:

Page-Rank

Trust Rank

Topic Sensitive Page-Rank

Authority Rank

 

קישורים – איכות ולא כמות

כאשר אנו מדברים על קישורים אנו מדברים על איכות ולא על כמות , כמובן שכמה שיותר מקומות רלוונטיים ברשת מצביעים עליי אני נעשה רלוונטי יותר למילת העוגן בה מקשרים אותי, אך יש יותר מכך.

רלוונטיות התוכן של האתר המקשר, חוזקו בביטוי המפתח , העובדה שהוא מתעדכן , PR העמוד המקשר ועוד מגוון פרמטרים שונים מחושבים כאשר אנו מתייחסים לכוח הקישור.

במאמר שפרסמתי אודות אלגוריתם ה- PR , גוגל מצהירה בצורה חד משמעית על כך שכוחם של 10 קישורים איכותיים יעלה פי כמה וכמה על 100 קישורים שאינם איכותיים. תוך שילוב וסינרגיה של שאר הפרמטרים אנו מבינים שטכניקות של ספאם קישורים בדרך להיכחד בצורה חד משמעית.

 

תועלת מול נזק – אל תגיד לי אמרתי לך

אתרים המבוססים על טכניקה של ספאם קישורים הולכים להעלם לחלוטין מהמקומות שהם מככבים בהם, גוגל אינה בוחלת בשום אמצעי בכדי לחסל את התופעה , התועלת הברורה לכך היא כמובן למקדמים קונבנציונליים שעסוקים בשיפור האתרים על גבי הרשת, בהבאת אתרים איכותיים מלאי תוכן שמתעדכן , קישורים איכותיים ורלוונטיים ואינפורמציה המועילה לגולש ונוחה לגישה.

בהודעה שמאט קאטס הוציא לא מזמן כתוב לנו על פיתוח אלגוריתמים שמטרתם העיקרית איתור וחיסול אתרים העוסקים בספאם קישורים, אפילו ישנו טופס דיווח על אתרי ספאם שכל אתר שידווח יכנס מתחת לזכוכית המגדלת ובאם ימצא כאתר ספאם יריצו עליו את האלגוריתמים , כמו ניסוי בהרצה.

 

עניין של חודשים – שנה לכל היותר

עניין של חודשים אם לא שנה מעכשיו עד שהאלגוריתמים האלה יצאו לרשת, יהיה נחמד לראות את כל הספאמרים נעלמים ואת הזירה של גוגל הופכת לנקייה ואמיתית, שהגולש יוכל לקבל תוכן רלוונטי ואינפורמטיבי אמיתי. ככל שאנו ננהג במקצועיות , ונקדם את האתרי הלקוחות שלנו בצורה מקצועית והגונה. כך שמור לנו המקום הראשון בגוגל.

 

ביחד נשרוד – לחוד ניפול

קידום אתרים אינו תחום שניתן לפעול בו לבד, החלפות קישורים הינן גולת הכותרת של התחום , שיתוף פעולה עם אתרים רלוונטיים ואתרים בעלי תוכן איכותי הם הבסיס לעסק שלנו.

ככל שיהיו יותר אתרים איכותיים כך העבודה שלנו תיעשה פורייה יותר, אנו זקוקים אחד לשני בכדי לעבוד, בכדי לסייע לשנות את פני האינטרנט ולהפוך אותו לסביבה טובה יותר להפוך את מנועי החיפוש למקצועיים יותר ואת חווית הגלישה של המחפש אמיתית יותר.

No Comments

השאר תגובה

צור קשר

צור קשר

לקוחות מספרים על הצלחות

Duran SEO
Address: 28 Remez Street Tel Aviv, Israel
Telephone Number: +972-3-5227221,
Average Rating: 5.00
Votes: 3
Reviews: 3
5.00 (3 ביקורות)
Service
אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-) 5
5 / 5

אני מעוניין להמליץ בחום על דוראן דיגיטל! אנחנו עובדים עם דוראן למעלה מ-5 שנים, במגוון תחומים: מסדי נתונים ואפליקציות, קידום אורגני וממומן, ייעוץ UI ועוד... הצוות אדיב, מקשיב, מקצועי ומעל הכל - אמין. דוראן והצוות תרמו רבות להצלחה שלנו, ועל כך תודה גדולה:-)
— ניב רווח פסיכומטרי בע"מ
Service
"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם ! 5
5 / 5

"דוראן היתה ללא ספק אחד מהגורמים בהפיכת האפליקציה של 99FM לאפליקציית המוזיקה הפופולארית ביותר בארץ. העבודה המקצועית והניסיון העצום של הצוות סייע לנו לשבור את כל תקרות הזכוכית ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר ששאפנו אליהם. כיף לעבוד וקל להגיע לתוצאות עם אנשים שכל כך איכפת להם !
— חגית קמין, מנכ"ל ECO99FM
Service
דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :) 5
5 / 5

דוראן מלווה את ההצלחה של קבוצת הולמס פלייס ב-9 שנים האחרונות בכל פעילויות הקידום והשיווק בדיגיטל בישראל.מה שהתחיל כניסוי מזדמן הפך ברבות השנים לניהול מוצלח של פעילות מורכבת בצורה מקצועיות וסבלנית. בדוראן חבורה של אנשים מיוחדים שכיף לעבוד איתם!האמת, במחשבה שניה, אני מעדיף לא להמליץ עליהם, כדי לשמור את כל הטוב הזה להולמס פלייס :)
— דרור אורפז, סמנכ"ל הולמס פלייס ישראל